חסר רכיב

ראוך שמחה ז"ל

ראוך שמחה ז``ל
-
07/04/1911 - 17/10/1985
שמחה ראוך
בן פסלה ופייוול
נולד בפשמישל, גליציה, ב -7.4.1911
עלה ארצה ב-1932
נפטר בכ' חשון תשמ"ו, 17.10.1985

שמחה נולד בעיר פשמישל כבן למשפחה מרובת ילדים. אמו נפטרה כשהיה בן שלוש בלבד, והוא כבן זקונים, גודל ע"י אביו, אחיו ואחיותיו. ילדותו הייתה מאושרת על אף העוני הרב, האווירה בבית הייתה חמה וטובה. בשל הדלות נאלץ לסיים את לימודיו בגיל שלוש עשרה, ולצאת לעזור בפרנסת המשפחה. כל חייו הצטער על לימודיו שנפסקו. תעודותיו, אותן שמר בקפדנות, העידו על הצטיינותו בלימודיו. הצטרף עם חבריו ל"חלוץ הצעיר" שהתמזג כעבור זמן עם "השומר הצעיר". זו הייתה הקבוצה הראשונה שזכתה לטיפוח רב במסגרת הקן, ובה הושם הדגש על הגשמה ועבודה, לעומת לימודים באוניברסיטה.
שמחה יצא להכשרה חקלאית ורק אחר-כך לנדבורנה. בין היתר טיפל בסדרי העלייה של חברים, שהיו כרוכים בהליכים פורמליים טורדניים. הוא עלה בסוף 1932 במסגרת קיבוץ ג' מקביל, שיתגבר את קיבוץ ג' גליציה בת- גלים. נקלט מהר. כושרו החברתי וכישוריו המקצועיים פילסו לו את הדרך.
בתקופה הראשונה עשה עבודות מזדמנות. עם מעבר הקיבוץ לקריית - חיים, הקים בה את הנגרייה והיה הרכז המקצועי בה שנים רבות. הוא ביסס את התפקיד, עסק בקניות ובקשרים עם קבלנים, קלט עובדים ובנה את התשתית הקיימת עד היום. היה לו לשמחה צימאון דעת, סקרנות ודחף להתקדמות. מה שלא למד קודם, ניסה להשלים בקורסים ובלימוד עצמי, במיוחד במסגרת פעילותו בקיבוץ הארצי, במחלקה הטכנית. כך בקדנציה הראשונה, ולאחר מספר שנים כאחראי על מדור האספקה ב"קיבוצי השוה"צ". התבלט בתחומי הארגון והייעול ויישם שורה של פעולות, שהיה הראשון בעיצוב דפוסיהן הקבועים.
שמחה מילא בקיבוץ שורה ארוכה של תפקידים - סדרן ורכז ועדת העבודה, ארגון והרחבת הכל-בו, ריכוז ובנייה במשך שנים רבות, ופעילות בקיבוץ הארצי. בשנים האחרונות השתלב בעבודה ב"מילוז" וב"מילופרי".
איש משפחה חם ומסור, שידע למרות הקשיים בחיי המשפחה, ליצור בית טוב וחם לשלושת בנותיו וליפה. טיפל באהבה ומסירות ביפה רעייתו בעת חוליה.
מחלתו הקשה והממושכת כפתה עליו ניתוק כואב ממשפחתו ומחברי קיבוצו.
הותיר אחריו שלוש בנות – נעמי מיני ונילי, חתנים ונכדים.
 
יהי זכרו ברוך. 


חסר רכיב