חסר רכיב

אמיצי זבולון ז"ל

אמיצי זבולון ז``ל
-
21/11/1945 - 08/10/1973

זבולון אמיצי
בן הנקה ובן ציון
נולד בקיבוץ עין המפרץ
ביום 24.11.1945
נפל במלחמת יום כיפורים
בי"ב תשרי תשל"ד, 6.10.1973


זבולון גדל והתחנך בשנותיו הראשונות – שנות בית הספר היסודי והקן, בעין המפרץ.
היה ילד שקט, רגיש, מופנם, שהתבלט בקומתו הגבוהה.
מכיתה ז' ואילך למד במוסד החינוכי "נעמן" ובו סיים את לימודיו התיכוניים. כבר בתחילת דרכו במוסד נתגלו בו כמה תכונות יסוד, ששימשו תשתית להתבגרותו ולדרכו בחיים.
זבולון הצטיין מאד במקצועות הריאליים, שאותם אהב ובהם התמיד והתקדם.
חוץ מן הלימודים עסק בכמה תחביבים ברצינות ובשקדנות הראויות לשמן. הצטרף לגדנ"ע – אוויר ובמסגרתו למד את יסודות הטיס, בנה טיסנים והשתתף בקורסים שונים. אהב מאד מוסיקה ואף ניגן זמן מה בטרומבון. התאמן ושיחק בכדורעף כבר מגיל צעיר בקבוצת עין המפרץ אשר בליגה הלאומית. במסגרת זו הגיע לנבחרת העתודה והשתתף עמה במסע לתורכיה ב-1964.
קרא ולמד בעצמו מחוץ ללימודים הפורמליים, בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, ועסק בבניית מערכות שונות, החל ברדיו-גביש וכלה במערכת סטראופונית, שהשלים אותה בתקופת שירותו בצבא.
ועם כל אלה היה קשור מאד אל משפחתו. מחלתה של אמו ז"ל, שהחמירה והלכה לעת סיום לימודיו, עכרה מאד את רוחו.
כאשר תמו לימודיו שהה זמן קצר בקיבוץ ואחר כך התגייס לצבא. בהתחשבו ברצון הוריו לא פנה לקורס טיס, למרות אהבתו הרבה ושאיפתו העזה לכך, אלא לנח"ל.
בתקופת הטירונות קפאה כף ידו והוא אושפז ועברה עליו סדרה ארוכה של בדיקות וטיפולים. בשל כך הורד סוג בריאותו, והוא שובץ לתפקיד מינהלי במפקדת הבסיס. זבולון לא השלים עם רוע הגזרה ולמרות מיחושיו הצליח לסיים את תקופת הטירונות ולאחר זה גם קורס מ"כים וקורס קצינים, כולם בהצטיינות.
בעת היותו בקורס קצינים נפטרה אמו. אחר שנת שירות כקצין בנח"ל ולקראת שחרורו מהשירות הסדיר באוקטובר 1967 בשלה החלטתו להגשים את חלום נעוריו ולנסות להתקבל לקורס טיס. פנייתו לקיבוץ נענתה בחיוב ולאחר מבדקים התחיל את הקורס. מאחר שכבר אז היה קצין בצה"ל, היה משמעו של צעד זה בשבילו חזרה לדרגת טירון. אך הוא בכוח רצונו ושאיפתו העזה להצליח, התגבר על כל הקשיים שנבעו ממעמדו כקצין ומהניתוק הממושך מן הבית והחברה.
סיים את הקורס בהצטיינות באפריל 1969. חודש אחר כך נשא את יהודית לאשה.
עם תום הקורס הוצב בטייסת "סקייהוק", שירת בה שנה ונטל חלק פעיל במלחמת ההתשה.
בתחילת 1970 נולד בנו יובל, ובאביב הועבר זבולון לבית ספר לטיס. במשך שנתיים שימש כמדריך בקורס טיס.
עם סיום עבודת ההדרכה באביב 1972, השלים חמש שנות שירותו בחיל. הוא התבקש לחתום על תקופה נוספת כדי להעבירו ל"פאנטום". אחרי לבטים רבים חתם והוצב בטייסת "פאנטום" ברמת דוד. כאן התקדם במהירות ובשל התמצאותו באלקטרוניקה קיבל תפקיד טכני אחראי.
בפרוץ המלחמה נטל חלק פעיל בלחימה והשתתף בגיחות רבות, אחת מהן בעומק מצרים, ואף הפיל "מיג", בקרב. 
ביום השלישי לקרבות, בשעת ערב מאוחרת התבקש לצאת למשימה נוספת בגזרת התעלה, לאחר שכבר ביצע גיחות רבות באותו יום. ללא אומר ודברים יצא זבולי לגיחה זו ממנה לא שב.
הניח אחריו רעיה – יהודית, בן – יובל, אב ושתי אחיות.
 

יהי זכרו ברוך. 

חסר רכיב