חסר רכיב

בר-זיו אהובה ז"ל

בר-זיו אהובה ז``ל
-
06/02/1925 - 24/11/2007
אהובה בר זיו
בת אלה ואהרון בן-ברית
נולדה בתל אביב ב-6.2.1925
חזרה לארץ ב-1950
נפטרה 26.11.2007 ט"ז בכסלו תשס"ח
אהובה נולדה ב-1925 בתל אביב. אימה עלתה לארץ בשנות העשרים לחייה, לאחר פעילות ציונית ענפה בארה"ב. אביה היה פועל, חקלאי באדמות האיכרים ואחר כך בין סוללי הכביש מירושלים לעין כרם.
בעקבות מחלה קשה של האם והצורך בניתוח מסובך נאלצה המשפחה לעזוב את הארץ ונסעה לארה"ב.
בארה"ב התפרנסו ההורים מחנות מכולת. המשפחה שמרה על החגים והחינוך היהודי והייתה פעילה מאד בתנועה הציונית. מגיל עשר הייתה אהובה פעילה ב"הבונים" ועם זאת אהבה לצאת ולבלות. סיימה את לימודיה באוניברסיטה בהצטיינות והחלה בפעילות ציונית אינטנסיבית, כאשר נדדה ברחבי ארה"ב והרצתה על ארץ ישראל והציונות בקמפוסים באוניברסיטאות.
נישאה לאדלברט אלפרט ועלתה לישראל ב-1950 עם בנה הפעוט מייקי לקיבוץ מעלה החמישה. הקליטה לא הייתה קלה. העבודה הפיזית הקשה הייתה זרה לה, אך שני בני הזוג היו חדורים ברצון עז להיקלט.
חיי הנישואים של בני הזוג לא עלו יפה. אהובה הקימה משפחה חדשה עם דוד שוהמי והזוג עבר לחיות במשמר השרון. אהובה לימדה אנגלית במשמר השרון ולאחר מכן יצאה לעבוד במחלקה להשכלה גבוהה בוועד הפועל של ההסתדרות. במסגרת זו קיימה אהובה קשר עם אנשי חינוך מארה"ב ואף שלחה מידע על פעילות ההסתדרות לעיתונים ברחבי העולם.
עם מותו הפתאומי של דוד ב-1971, חזרה אהובה למשמר השרון והוצע לה לעבוד במכון לחקר החינוך הקיבוצי. ובעבודה זו התמידה עשר שנים.
לאחר מספר שנים הכירה אהובה את נואל ועברה לחיות איתו בעין המפרץ. היה לה קשה לעזוב את משמר השרון בו הרגישה מוקפת חברים ואהבה.
כשלושים שנה חיה אהובה בעין המפרץ. לימדה בהצלחה במוסד החינוכי, ערכה חוגים לאנגלית ומספר שנים הייתה אחראית למפגשי הוותיקים השבועיים.
הייתה אשה אינטליגנטית ומשכילה, רחבת אופקים, כזו שתמיד מעניין לשוחח איתה ותמיד לומדים במפגש איתה משהו חדש.
יהיה זכרך ברוך.
חסר רכיב