חסר רכיב

גזית סלה ז"ל

גזית סלה ז``ל
-
25/05/1911 - 03/04/2005
סלה גזית (גרוברג)
בת רבקה ויוסף גרוברג
נולדה בזבארז' – גליציה ב- 25.5.1911
עלתה לארץ ב-1937
נפטרה 3.4.2005 כ"ג באדר ב' תשס"ה
סלה נולדה בזבארז' – גליציה ב-1911. כאשר מלאו לה שלוש, פרצה מלחמת העולם הראשונה וזכורות לה תהפוכות המלחמה כאשר צבאות באו והלכו והיה צורך לשמור על החיים ועל הרכוש.
סלה נולדה למשפחה אוהבת ומפנקת. שלושה ילדים היו בבית וסלה הצעירה בכולם. האב היה סוחר עצים ולאחר מכן, לאחר שחלה, פתח מאפיה. המשפחה היתה מסורתית וציונית.
ב-1921 הצטרפה ל"השומר הצעיר", שבו הייתה פעילות רבה וסלה נהנתה מאד מהפעולות הצופיות, מהטיולים, מהפעולות בהם נערכו דיונים בנושאי א"י ויהדות. היה ברור לסלה שההמשך יהיה בעליה לארץ. לשם כך החליטה ללמוד לימודי אחות בבית הספר שליד בית החולים היהודי בלבוב. כמו כן, הצטרפה לפלוגה המקצועית, שמטרתה הייתה להכשיר חברים במקצועות שיהיו בהם תועלת בארץ. סלה למדה במשך שנתיים וחצי וקיבלה את התעודות והאישורים על המקצועות בהם התמחתה.
מגיל צעיר חלמה סלה להיות שחקנית תיאטרון. הופיעה במסגרת בית הספר והקן וניבאו לה עתיד כשחקנית. עם עלייתה לארץ עוד "נגעה" מעט בחלום זה בלהקה הדרמטית שהתארגנה בקיבוץ בקרית חיים.
באחת ממושבות הקיץ הכירה את זיגו (אשר) גזית והם נישאו.
סלה עזבה את הבית ועלתה עם זיגו לארץ. המשפחה שנשארה בפולין הושמדה בשואה.
כאשר הגיעה לקיבוץ חלמה לעבוד כאחות ועדיין לא ויתרה על החלום של המשחק. אלא ששני החלומות התנפצו אל מול המציאות של החיים בקיבוץ, הלידות, גידול הילדים – יוסי ונחום וטיפול במשפחה.
חייתה את חייה בקיבוץ מתוך שמירה על ייחוד ועצמיות, בדרכה שלה, מתוך שילוב של אמונה שלמה בקיבוץ ובתנועה.
משפחתה הגדלה הביאה לה הרבה נחת והיא העניקה ואף קיבלה הרבה אהבה מהבנים, הכלות והנכדים.
יהי זכרה ברוך.
חסר רכיב