חסר רכיב

גיל חביבה ז"ל

גיל חביבה ז``ל
-
22/01/1940 - 12/04/1978
חביבה גיל (כספי)
בת אסתר ואריה
נולדה בעין המפרץ ב-1940
נפטרה ב-ה' ניסן תשל"ח, 12.4.1978
חביבה נולדה בעין המפרץ והייתה בתם הבכורה של משפחת כספי.
יחד עם חברי קבוצתה "זית" עשתה את שנות ילדותה במסגרת החינוכית המקובלת. שלב, שלב קבעה את דרכה שלה ולא בלי קשיים. אך תמיד התמודדה על מקומה בחברה והייתה שייכת לה בכל הווייתה.
ב-1951 עברה ללמוד בכיתות ההמשך יחד עם קבוצתה, במוסד החינוכי נעמן. עם גמר פרק הנעורים והחינוך, התקבלה לחברות בקיבוץ, בטרם הגיוס לצבא, כנהוג בימים אלה.
בדצמבר 1957 התגייסה לצה"ל, גם כאן רצתה למלא את חובותיה, אלא שכעבור מספר חודשים נבצר ממנה להמשיך. השתחררה וחזרה הביתה. כיון שלא הייתה לה חברה במקום ועדיין לא ידעה לאיזה כיוון לפנות, במה לעסוק, ביקשה להתנסות מחוץ לקיבוץ. רצתה להכיר מציאות חדשה, אפשרויות אחרות, כדי להחליט ביתר בהירות על עתידה.
נקלטה במשפחה אומנת בחיפה, שקיבלה אותה בחמימות, כאחת מבני הבית. עזרו לה בצעדיה הראשונים בסביבתה החדשה, כאן למדה לבצע מלאכות-בית שונות באופן עצמאי וכן סידורים שמחוצה לו, הוסיפה ניסיון וביטחון עצמי.
באותה עת הכירה את שי גיל, בעלה לעתיד. התיידדו, יצאה עמו תקופה ארוכה עד שהחליטו להינשא.
הזוג הצעיר בא לעין המפרץ וכעבור זמן, כאשר השיגו דירה, עברו לגור בקריית מוצקין. פה החלה חביבה לבסס את ביתה הפרטי הראשון, כשהיא מכלכלת ענייניה באורח עצמאי. עקב עבודתו של שי, שהיה ימאי במקצועו, עשתה עמו מסעות רבים וארוכים בעולם, הכירה מקומות ואף נשאה בתלאות דרכים מייגעות, נאמנה וצמודה לבן זוגה, בכל אשר פנה.
כך פילסה לה חביבה את דרכה וחרף הקשיים והטרדות הנובעים מאורח חייה המיוחד, הייתה הרגשתה של אדם העומד ברשות עצמו.
אלא שתקופה זו נסתיימה כשחיי המשפחה עלו על שרטון ודרכי הזוג נפרדו. תקופה מסוימת המשיכה חביבה לחיות לבדה בעיר, עבדה והתפרנסה ואף רכשה חברים. כאשר הבדידות העיקה עליה חזרה לקיבוץ בשנת 1972.
חביבה לא ויתרה על רצונה להיות אם. ב-22.1.1973 נולד בנה נמרוד, אותו גידלה וטיפחה בעזרת אביה, אריה.
כשנמרוד עדיין פעוט בן שלוש, פקדה את חביבה מחלה קשה. היא גייסה את כוחותיה ורצונה לגבור על המחלה ותקופה ארוכה עמדה בה בהרבה אומץ. עדיין קיוותה לזכות בחיים שלמים יותר ואולי להקים משפחה. אך מחלתה גברה והיא חדלה להתמודד ונפטרה.
השאירה בן – נמרוד, הורים ושתי אחיות.
יהי זכרה ברוך.
חסר רכיב