חסר רכיב

גרבשריפט גרשון ז"ל

גרבשריפט גרשון ז``ל
-
01/01/1872 - 02/10/1955
גרשון גרבשריפט
בן צבי ופייגה-רבקה
אביו של בן ציון רשף
נולד בפילזנו, גליציה ב-1872
עלה ארצה ב-1944
נפטר ב-ט"ז תשרי תשט"ז, 2.10.1955
אבא גרבשריפט היה בחו"ל חקלאי, בעל משק מסועף, מגדל תבואות ומספוא, מטפח בעלי חיים וכן מעבד עצים במנסרתו. יחד עם משפחתו התגורר בבית מרווח ביער, בקצה הכפר שבאזור גריבוב, בקרבת הגבול ההונגרי.
ב-1921 נטש את היער והשתקע עם בני ביתו בטרנוב. רכש מגרש גדול, עליו ייסד מחדש את משקו החקלאי וכן הקים בית רחב-מידות, בו התרכזה המשפחה המסועפת על שלוחותיה.
כאדם נמרץ ופעלתן ידע גרשון גרבשריפט לקשור את עיסוקיו במשק עם ניהול מחסני-עצים, פחם ורעפים, ואף פקח עין על תחנת הדלק שלו הסמוכה למחסנים.
עם פרוץ המלחמה ב-1939 נמלטה המשפחה לסביבות לבוב. מכאן הוגלתה עם בוא הרוסים לאורל, שם חיו עד 1943. אחרי שנות רעב ומחלות הצליחו לצאת מרוסיה, הגיעו לטהרן וכאן זכו סוף סוף לקבל את הסרטיפיקטים לארץ-ישראל, ששלח להם בן ציון.
ב-1944 הגיע אבא גרבשריפט ארצה בגפו, אחרי שאשתו נפטרה בדרך. מיוגע מאד ועיוור למחצה אושפז מיד ב"הדסה" לניתוח-עיניים. הניתוח לא עלה יפה ומאור עיניו אבד לו סופית. עם צאתו מבית-החולים השתקע ליד בנו בקיבוץ.
רוחו לא נפלה בו. היה מטבעו אדם עליז, בעל הומור טוב, שופע בדיחות וחברתי. הרבה לטייל, להתפלל, האזין לרדיו ולבלות עם נכדיו, שאהבוהו, הצליח להסתדר איתם יפה, למרות שלא דיבר עברית. איש שיחה, נוח לבריות, תרם הרבה למורל הגבוה בקבוצת ההורים והיה חביב על כל הבא עמו במגע.
הטיפול המסור מצד המשפחה, נוסף על אהדת הסביבה ואופיו המאוזן, נסכו לחייו את השלווה שבהשלמה.
השאיר בנות, בן ונכדים.
יהי זכרו ברוך.
חסר רכיב