חסר רכיב

רוזנפלד תמר ז"ל

רוזנפלד תמר ז``ל
-
09/10/1941 - 16/05/2012
תמר רוזנפלד
בת אילנה ווולטר שיין
נולדה בעיר באוש בטרנסילבניה 9.10.1941
עלתה לארץ ב-1964
נפטרה 16.5.2012

תמר (תרזיה) נולדה בעיר באוש בטרנסילבניה. המשפחה ראתה עצמה כמשפחה הונגרית ושמרה על המסורת היהודית. כשתמר הייתה תינוקת, בזמן המלחמה, גויס אביה לחיל הפרשים ההונגרי ומאז אבדו עקבותיו. עד היום המשפחה אינה יודעת עליו דבר. לתמר אח מבוגר ממנה – איציק ואחות תאומה וילמה (אביבה). האח הבכור, איציק, היה זה שפרנס את המשפחה.
במהלך המלחמה עבר האזור מהונגריה לרומניה. הרומנים התייחסו ליהודים באכזריות רבה, הם החרימו את בתיהם וריכזו אותם במחנות מעבר. הנאצים לא הגיעו לאזור זה וכך נצלו היהודים ממשלוח למחנות השמדה.
לאחר שהאזור נכבש ע"י הצבא האדום עברה המשפחה לעיר הבירה של האזור, אורדיה. לאחר המלחמה פתחה האם חנות סדקית למוצרי תפירה ואיציק עסק במסחר. איציק עלה לארץ בשנת 1947. תמר הייתה זו שניהלה את החנות ובמקביל המשיכה ללמוד בבית הספר עד סוף י"ב. הצטיינה בלימודיה בעיקר במקצועות הריאליים.
בשנת 1964 עלתה כל המשפחה לארץ וקיבלה מקום מגורים בצור שלום. שתי הבנות הגיעו לאולפן בעין המפרץ. באולפן פגשה תמר את אברהם רוזנפלד ששימש מדריך חברתי.
ב-1965 התחתנו, ב-1966 נולד אורלי וב-1971 נולדה שביט.
רוב שנותיה עבדה תמר בכלבו. בשנים האחרונות הייתה אחראית על רישום העבודה בקיבוץ.
ביתם של תמר ואברהם היה תמיד בית חם ופתוח. אברהם מאד אהב לבשל ולאכול ורבים היו מצטרפים
לארוחות. אברהם ותמר נהגו לעשות כל דבר ביחד, כך היה בבישול, בעבודות הבית ובמלאכות-יד. שרתה ביניהם אהבה והבנה רבה.
תמר אהבה מאד לקרוא ולפתור תשבצים, כמו-כן טיפחה את גינתה והשקיעה בה עבודה רבה.
הייתה אשה מאד מופנמת ושמרה את רגשותיה ומחשבותיה בתוכה. התקשתה מאד לספר על עצמה ורק בימיה האחרונים סיפרה לאורלי על ילדותה בטרנסילבניה.
אסון מותה הטרגי של שביט הכה בה קשות. כשאברהם חלה טיפלה בו במסירות ללא גבול עד לפטירתו. לאחר מכות אלה התקשתה להמשיך בחייה.
מה שהחזיק אותה היה אהבתה הגדולה לאורלי, למיכל ולנכדים, אבל גופה בגד בה.
אנו אתכם בכאבכם הגדול, אורלי, מיכל הנכדים וכל המשפחה.
 
יהי זכרה ברוך. 
חסר רכיב